اطلاعیه ویزای عمان

  • در حال حاضر دولت عمان تمامی محدودیت‌های مربوط به کرونا را حذف کرده است. از این تاریخ مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند، دیگر نیازی به ارائه کارت واکسن، تست منفی PCR، گواهی بهبودی کرونا یا قرنطینه در بدو ورود ندارند.

آیا سفر به عمان ویزا می‌خواهد؟

سفر به عمان بدون ویزا ممکن است. البته اگر نخواهید بیش از 14 روز در این کشور را بمانید! برای سفرهای بیشتر از 14 روز، ملزم به دریافت ویزای توریستی عمان هستید. برای درخواست این ویزا باید از سوی یک آژانس هواپیمایی و یا کارگزار اقدام کنید، چرا که درخواست ویزای عمان با سربرگ آژانس هواپیمایی از مدارک اخذ ویزای این کشور می‌باشد.  این ویزا برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر است. برای دریافت ویزای عمان نیازی به تعیین وقت سفارت و انگشت نگاری ندارید.

شرایط ویزای عمان

شرایط ویزای عمان که در ادامه به شما اعلام می‌کنیم، دقیقا مطابق مواردی است که از سوی سفارت عمان بیان شده است. در صورتی که این نکات را رعایت نکنید، درخواست ویزای عمان شما با شکست مواجه می‌شود. شرایط اخذ ویزای عمان به شرح زیر می‌باشد:

۱. درخواست از سوی یک آژانس هواپیمایی و یا کارگزار

درخواست ویزای عمان حتما باید بر روی سربرگ آژانس هواپیمایی و یا یک کارگزار ارائه شود. در متن این درخواست، حتما باید قید شود که از متقاضی چک ضمانت دریافت شده است. مبلغ چک ضمانت بازگشت نیز توسط آژانس هواپیمایی و یا کارگزار و بسته به شرایط متقاضی تعیین شود.

۲. مشخص بودن تاریخ ورود و خروج

از دیگر شرایط ویزای عمان، مشخص بودن تاریخ دقیق ورود و خروج به این کشور می‌باشد. توجه داشته باشید که اگر در تاریخ مشخص شده از عمان خارج نشوید، مشمول پرداخت جریمه و یا حتی بازداشت می‌شوید!

۳. خروج از مرزهای هوایی ایران

دارندگان ویزای عمان فقط باید از مرزهای هوایی ایران خارج شوند و حق خروج از مرزهای زمینی و آبی را ندارند.

مدارک مورد نیاز درخواست ویزای عمان

لزومی به ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای عمان نیست و ارائه اصل مدارک کفایت می‌کند. این مدارک باید در سایت سفارت این کشور آپلود شود. چک لیست مدارک ویزای عمان به شرح زیر می‌باشد:

📑 اسکن و یا عکس واضح از صفحه اول پاسپورت به همراه ۶ ماه اعتبار

📑 اسکن و یا عکس واضح از صفحه اول شناسنامه متقاضی

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای عمان

📑 ۱ قطعه عکس رنگی ۶x۴ با پس زمینه سفید

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

20260021 91008111

هزینه ویزای عمان چقدر است؟

در صورتی که مایل باشید کمتر از ۱4 روز در عمان اقامت کنید، نیازی به اخذ ویزا و پرداخت هزینه ندارید. اما برای اقامت بیش از 14 روز، هزینه اخذ ویزای توریستی 30 روزه عمان توسط گروه ویزالند 4 میلیون تومان است.

زمان جوابدهی و اعتبار ویزای عمان

ویزای عمان برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر است اما مدت زمان اقامت با این نوع ویزا، براساس تاریخ مشخص شده توسط متقاضیان می‌باشد. مدت زمان پاسخ به درخواست ویزای عمان معمولا بین ۳ تا 7 روز کاری است.

آدرس و تلفن سفارت عمان در ایران

سفارت عمان در ایران در آدرس تهران، بلوار آفریقا، کوچه تندیس، پلاک ۱۲ قرار دارد. برای حضور در این سفارت باید در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۵ مراجعه کنید. برای ارتباط تلفنی با سفارت عمان نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۰۵۶۸۳۱ تماس حاصل فرمائید.

نگاه کلی به اخذ ویزای عمان

  • برای اقامت کمتر از 14 روز در عمان شما نیازی به اخذ ویزای این کشور ندارید و سفر به عمان بدون ویزا ممکن خواهد بود.
  • ویزای عمان به صورت آنلاین درخواست می‌شود و شما ویزای الکترونیک دریافت می‌کنید.
  • درخواست ویزای عمان حتما باید از سوی آژانس‌های مسافرتی و کارگزاران ارائه شود. چرا این درخواست باید بر روی سربرگ و با مهر و امضاء ارائه شود و در متن درخواست نیز حتما باید مبلغ ضمانت نامه بازگشت از عمان ذکر شود.
  • لزومی به ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای عمان نیست و آپلود اصل مدارک کفایت می‌کند.
  • قیمت ویزای عمان ۳۰ روزه 4 میلیون تومان می‌باشد. این هزینه را باید به آژانس‌های مسافرتی پرداخت کنید.
  • ویزای عمان برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر (قابل استفاده) است.
  • در فرم درخواست ویزای عمان، حتما باید تاریخ دقیق ورود و خروج خود را مشخص کنید. در صورت اقامت بیش از زمان مشخص، مشمول پرداخت جریمه و یا بازداشت می‌شوید!

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر