اطلاعیه ویزای عمان

 • در حال حاضر ایرانیانی که بدون ویزا به عمان سفر می‌کنند، می‌توانند با پرداخت 20 ریال عمان مجوز اقامت خود را برای یک بار تمدید کنند.

سفر به عمان بدون ویزا تا 14 روز برای ایرانیان امکان‌پذیر است. ایرانیان می‌توانند با پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار به عمان سفر داشته باشند! در صورتی که بیشتر از این مدت زمان قصد اقامت در این کشور را داشته باشید باید برای اخذ ویزای عمان که به‌صورت الکترونیکی صادر می‌شود اقدام کنید. برای اخذ ویزای توریستی 30 روزه عمان شرایط و مدارک خاصی لازم است که باید آنها را فراهم کرد!

جدول اطلاعات کلی ویزای عمان
شرایط اخذ ویزا پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار_ در خواست از طرف آژانس مسافرتی _ مشخص بودن زمان بازگشت
حداقل میزان تمکن مالی نیاز ندارد
هزینه اخذ ویزا توسط ویزالند 4 میلیون تومان
وقت سفارت ندارد
نحوه اقدام برای اخذ ویزا به صورت آنلاین
اعتبار ویزا 14 روز بدون ویزا _ 30 روز با ویزای الکترونیکی
مصاحبه اخذ ویزا ندارد
ویزای فوری ندارد
مدت زمان جواب‌دهی به درخواست اخذ ویزا 5 تا 7 روز کاری
بهترین حالت اقدام انفرادی
روزهای کاری سفارت شنبه تا چهارشنبه
کارت واکسن نیاز ندارد

ویزای توریستی، کاری و تحصیلی عمان

ویزای عمان برای ایرانیان برای اهداف مختلفی صادر می‌شود. عمان برای اینکه بتواند هدف هر مسافر را با جزئیات کامل مشخص کند، انواع مختلفی از ویزا را برای متقاضیان در نظر گرفته است که ما مهم‌ترین آنها را برای شما شرح می‌دهیم.

ویزای توریستی عمان برای ایرانیان

ویزای توریستی عمان برای ایرانیانی صادر می‌شود که می‌خواهند بیشتر از 14 روز در این کشور بمانند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید. ویزا توریستی عمان از روزی که صادر می‌شود 3 ماه اعتبار دارد و برای اخذ آن نیازی به انگشت‌نگاری یا مراجعه به سفارت عمان در تهران نیست. درخواست ویزای توریستی عمان باید از طریق یک آژانس مسافرتی معتبر از طرف اداره مهاجرت عمان ارائه شود.

ویزای کاری عمان

ویزای کار عمان یک مجوز کاری است که برای افراد بین 21 تا 60 سال صادر می‌شود. متقاضیان ویزای کاری عمان باید از یک شرکت عمانی پیشنهاد شغلی دریافت کرده باشند. کار در عمان نیاز به اسپانسر دارد به همین دلیل کارفرمای عمانی اسپانسر ویزای کاری شما می‌شود و ویزا و مجوزهای لازم را از وزارت کار این کشور دریافت می‌کند. ویزای کاری عمان برای مدت 2 سال اعتبار دارد و شما می‌توانید در صورت بستن قرار داد جدید برای تمدید آن اقدام کنید.
ویزای عمان برای افغانها به صورت لیبل دار صدر می‌شود و فرایند اخذ ویزای کاری عمان برای افغانها با ایرانیان تفاوتی ندارد. تنها شرط صدور ویزای عمان برای افغانها داشتن اقامت معتبر در ایران و پاسپورت معتبر است.

ویزای تحصیلی عمان

برای تحصیلی در دانشگاه‌های عمان باید از یکی از مؤسسات آموزشی این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشید! این ویزا به شما اجازه می‌دهد در این کشور تا پایان مدت زمان تحصیلتان اقامت داشته باشید و علاوه بر تحصیل در عمان مشغول به کار شوید!

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

021 91008111

شرایط اخذ ویزای عمان

هر کدام از ویزا‌های عمان برای خودشان شرایط خاصی دارند که باید آنها را فراهم کنید.

شرایط اخذ ویزای توریستی عمان

شرایط اخذ ویزای توریستی عمان سخت نیست و نیازی به ارائه مدارک مالی، شغلی و خانوادگی ندارد! حتی برای اخذ ویزای توریستی عمان نیازی به داشتن تمکن مالی و تراول هیستوری قوی نخواهید داشت.

 • درخواست از طریق آژانس مسافرتی

اخذ ویزای توریستی عمان مانند ویزای دبی نیاز به کفیل دارد و شما باید از طریق یک آژانس مسافرتی ویزای این کشور را اخذ کنید. البته در صورتی که یک شهروند یا شرکت عمانی برایتان دعوت‌نامه ارسال کند می‌توانید خودتان اقدام به اخذ ویزا عمان کنید.

 • مشخص بودن تاریخ ورود و خروج

یکی دیگر از شرایط ویزای توریستی عمان، مشخص بودن تاریخ دقیق ورود و خروج به این کشور است. اگر در تاریخ مشخص شده از عمان خارج نشوید، ممکن است مجبور به پرداخت جریمه شوید.

 • خروج از مرز‌های هوایی ایران

ویزای توریستی عمان فقط برای مرز‌های هوایی صادر می‌شود و در صورتی که بخواهید از طریق مرز زمینی وارد این کشور شوید باید ویزای توریستی برای مرز‌های زمینی عمان را درخواست کنید.

شرایط اخذ ویزای کاری عمان

اصلی‌ترین شرط اخذ ویزای کار عمان داشتن دعوت‌نامه از یک شرکت معتبر عمانی است! شرکت‌های عمانی که قصد جذب نیروی کار خارجی را دارند باید از اداره کار این کشور مجوز استخدام (labourlicense) اخذ کنند و برای فرد متقاضی درخواست ویزایش را به ثبت برسانند! در مدت‌زمان اقامت با ویزای کاری عمان نمی‌توانید کارفرمای خود را عوض کنید و درصورتی‌که بخواهید این کار را انجام دهید باید تمامی فرایند اخذ ویزای کار عمان را از نو طی کنید.

مدارک ویزای عمان

هر کدام از ویزا‌های عمان مدارک مختص به خود را دارند؛ اما در کل برای گرفتن ویزای توریستی این کشور باید مدارک زیر را به سفارت عمان ارائه دهید! مدارک ویزای عمان نیازی به ترجمه ندارند و می‌توانید اصل مدارک را به آژانس مسافرتی تحویل داده یا در سایت اداره مهاجرت این کشور بارگذاری کنید!

 • اسکن از صفحه اول پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • اسکن از صفحه اول شناسنامه متقاضی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای عمان
 • ۱ قطعه عکس رنگی ۶x۴ با پس زمینه سفید
 • دعوتنامه از طرف کفیل (در صورت موجود بودن)

قیمت ویزای توریستی عمان

برای سفر‌های زیر 14 روز که ایرانیان نیازی به ویزا ندارند هزینه‌ای هم لازم به پرداخت نیست! اما قیمت ویزای توریستی و تجاری عمان 30 روزه 20 ریال، هزینه ویزای کاری این کشور حداکثر 2000 ریال می‌باشد!
البته اکثر این قیمت بر عهده کارفرما است و هزینه درخواست ویزای کاری عمان 50 ریال می‌باشد.

 • هزینه اخذ ویزای 30 روزه عمان در گروه ویزالند 4 میلیون تومان است.

نحوه درخواست ویزای عمان برای ایرانیان

بهترین روش درخواست ویزای عمان مراجعه به شرکت‌های مسافرتی معتبر است که زیر نظر اداره مهاجرت این کشور فعالیت می‌کنند! این شرکت‌ها با مجوز‌هایی که از اداره پلیس سلطنتی عمان اخذ کرده‌اند می‌توانند در کمترین زمان (5 تا 7 روز کاری) ممکن برای شما ویزای این کشور را اخذ کنند!

اعتبار ویزای توریستی عمان

ویزای توریستی عمان 3 ماه اعتبار دارد و شما می‌توانید یا این روادید 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید. این ویزا در صورتی که سابقه سفر به این کشور را داشته باشید می‌توانید به صورت یک یا چند بار ورود برایتان صادر شود. ویزای کار عمان 2 سال به شما مجوز اقامت در این کشور را می‌دهد و به صورت مولتی صادر می‌شود! ویزای تجاری عمان نیز همانند ویزای توریستی به صورت 30 روزه صادر شده و 4 ماه نیز اعتبار دارد!

مدت زمان جواب دهی ویزای توریستی عمان

مدت زمان جواب‌دهی به ویزا عمان برای اهداف توریستی حداکثر 7 روز کاری است. اما برای سایر ویزا‌های این کشور این مدت زمان می‌تواند تا 1 ماه نیز افزایش پیدا کند.

سایر انواع ویزا‌ی عمان

ویزا‌ی عمان بر اساس مدت زمان اقامتی در این کشور به دو نوع کوتاه و بلند مدت تقسیم بندی می‌شوند.

 1. ویزای کوتاه مدت در عمان عبارت‌اند از:
 • ویزای اکسپرس عمان (express visa)

در صورت درخواست یک کفیل، تجار می‌توانند ویزای فوری عمان را برای شرکت در کنفرانس‌ها و برنامه‌های فرهنگی یا ورزشی دریافت کنند. این ویزای یکبار ورود تنها به مدت 3 هفته از تاریخ ورود معتبر است و فقط برای اهداف تجاری و شرکت در همایشات بین‌المللی و داخلی عمان صادر می‌شود.

 • ویزای اقامت سرمایه گذاری (Investor residence visa)

هر متقاضی که بخواهد در کشور عمان سرمایه گذاری کند تنها پس از دریافت ویزای اقامت سرمایه گذاری می‌تواند این کار را انجام دهد. این ویزا به شما مجوز اقامت 6 ماهه را در این کشور می‌دهد.

 • ویزای قرارداد کاری (Employment Contracting Visa)


اگر یک کارفرمای عمانی بخواهد یک کارمند خارجی استخدام کند و آن کارمند نیاز به گذراندن آزمایش‌های اداره مهاجرت این کشور باشد، باید ویزای قرارداد کاری دریافت کند. این ویزای یکبار ورود تنها 2 ماه از تاریخ ورود اعتبار دارد و 60 روز هم اجازه اقامت به شما می‌دهد و برای یک ماه نیز قابل تمدید است.

    2.ویزای اقامت بلند مدت عمان

هر تبعه‌ای که بخواهد بیش از 90 روز در عمان بماند باید ویزای اقامت طولانی مدت دریافت کند.

 • ویزای پیوستن به خانواده عمان (Family joining visa)

کارمندان فعال در این کشور می‌توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را با ویزای الحاق به خانواده به این کشور بیاورند. این ویزای چند بار ورود به مدت 2 سال از تاریخ صدور معتبر است.

 • ویزای سرمایه‌گذاری عمان

با ویزای سرمایه‌گذاری عمان می‌توانید در این کشور اقامت دائم دریافت کنید. این ویزا به شما کمک می‌کند علاوه بر اینکه در این کشور شرکت ثبت کنید، می‌توانید برای اخذ ویزای شنگن، کانادا یا استرالیا شانس خود را به شدت افزایش دهید.

تمدید ویزای عمان

ایرانیان پس از ورود به عمان بدون ویزا نمی‌توانند در این کشور بیشتر از 14 روز بمانند و در صورتی که بخواهند بیشتر از این مدت زمان در عمان اقامت داشته باشند باید یا از این کشور خارج شده و دوباره وارد شوند! البته در صورتی که ویزای 30 روزه از این کشور اخذ کرده باشید می‌توانید با مراجعه به اداره پلیس عمان درخواست تمدید ویزای خود را برای یک بار ارائه دهید! البته به دلیل درد‌سر‌های یافتن کفیل بهتر است برای این کار از آژانس‌های مسافرتی عمانی یا ایرانی استفاده نمایید.

نمونه ویزای الکترونیکی عمان

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید ویزا عمان به صورت یک برگه برایتان ارسال می‌شود و شما باید این برگه را پرینت گرفته و در زمان حضور در فرودگاه این کشور به مأمورین فرودگاهی آن را ارائه دهید!
بعد از اخذ ویزا عمان به نوع ویزا و مدت زمان مجاز اقامت در این کشور که بر روی برگه نوشته شده است دقت کنید. درصورتی‌که هر گونه اطلاعاتی در این برگه اشتباه ذکر شده باشد ممکن است برایتان مشکل‌ساز شود، پس آنها را به دقت بررسی و چک کنید!

سفارت عمان در تهران

آدرس سفارت عمان در ایران تهران، بلوار آفریقا، کوچه تندیس، پلاک ۱۲ است.
برای حضور در این سفارت باید در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۵ مراجعه کنید.
تلفن: ۰۲۱۲۲۰۵۶۸۳۱

ایمیل سفارت عمان: tehran@fm.gov.om ؛ tehran@mofa.gov.om

سؤالات متداول ویزای عمان

1. آیا خودتان هم می‌توانید درخواست ویزای عمان بدهید؟

خیر درخواست ویزای عمان باید از طریق یکی از آژانس‌های معتبر زیر نظر اداره مهاجرت این کشور صورت گیرد!

2. آیا ویزای توریستی عمان ریجکتی دارد؟

به طور معمول ویزای عمان ریجکت نمی‌شود مگر در مواردی که فرد متقاضی سابقه تخلف امنیتی و مهاجرتی در این کشور داشته باشد.

3. آیا ویزای توریستی عمان به صورت آنلاین قابل تمدید است؟

برای تمدید ویزای توریستی عمان باید در این کشور به اداره پلیس مهاجرت مراجعه کنید و آنلاین نمی‌توان آن را تمدید کرد!

4. آیا با ویزا کاری می‌توان به عمان مهاجرت کرد؟

ویزای کاری عمان 2 سال اعتبار دارد و در صورت به‌اتمام‌رسیدن اعتبار آن باید دوباره درخواست ویزای کاری داد، با این ویزا نمی‌توان به صورت دائم در این کشور اقامت کرد!

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر