اطلاعیه ویزای عمان

در حال حاضر برای ورود به عمان باید حداقل دو دوز از واکسن‌های مورد تأیید این کشور را تزریق کرده باشید. واکسن‌های تأیید شده توسط عمان: فایزر و بیون‌تک، اسپوتنیک V، آسترازنکا، سینووک، جانسون اند جانسون، مدرنا، سینوفارم

آیا سفر به عمان ویزا می‌خواهد؟

اگر قصد یک سفر توریستی کوتاه به عمان رادارید باید بدانید که سفر به عمان بدون ویزا ممکن است. البته اگر نخواهید بیش از 10 روز در این کشور را اقامت داشته باشید!!!
اگر سفر شما به عمان بیشتر از 10 روز باشد، ملزم به دریافت ویزای توریستی عمان خواهید بود. برای درخواست این ویزا باید از سوی یک آژانس هواپیمایی و یا کارگزار اقدام کنید، چرا که چک ضمانت بازگشت و درخواست ویزای عمان با سربرگ آژانس هواپیمایی از مدارک اخذ ویزای این کشور می‌باشد. به درخواست ویزای عمان برای ایرانیان در حدود ۳ روز کاری پاسخ داده می‌شود و این ویزا برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر است. در نظر داشته باشید که برای دریافت ویزای عمان نیازی به تعیین وقت سفارت و انگشت نگاری ندارید.

شرایط ویزای عمان

شرایط ویزای عمان که در ادامه به شما اعلام می‌کنیم، دقیقا مطابق مواردی است که از سوی سفارت عمان بیان شده است. در صورتی که این نکات را رعایت نکنید، درخواست ویزای عمان شما با شکست مواجه می‌شود. شرایط اخذ ویزای عمان به شرح زیر می‌باشد:

۱. درخواست از سوی یک آژانس هواپیمایی و یا کارگزار

درخواست ویزای عمان حتما باید بر روی سربرگ آژانس هواپیمایی و یا یک کارگزار ارائه شود. در متن این درخواست، حتما باید قید شود که از متقاضی چک ضمانت دریافت شده است. مبلغ چک ضمانت بازگشت نیز توسط آژانس هواپیمایی و یا کارگزار و بسته به شرایط متقاضی تعیین شود.

۲. مشخص بودن تاریخ ورود و خروج

از دیگر شرایط ویزای عمان، مشخص بودن تاریخ دقیق ورود و خروج به این کشور می‌باشد. توجه داشته باشید که اگر در تاریخ مشخص شده از عمان خارج نشوید، مشمول پرداخت جریمه و یا حتی بازداشت می‌شوید!

۳. خروج از مرزهای هوایی ایران

دارندگان ویزای عمان فقط باید از مرزهای هوایی ایران خارج شوند و حق خروج از مرزهای زمینی و آبی را ندارند. توجه داشته باشید که باید حداقل ۳۰۰ دلار آمریکا به صورت نقدی در فرودگاه عمان همراه خود داشته باشید و به افسران مرزی ارائه کنید.

مدارک مورد نیاز درخواست ویزای عمان

لزومی به ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای عمان نیست و ارائه اصل مدارک کفایت می‌کند. البته توجه داشته باشید این مدارک باید در سایت سفارت این کشور آپلود شود. چک لیست مدارک ویزای عمان به شرح زیر می‌باشد:

📑 اسکن و یا عکس واضح از صفحه اول پاسپورت به همراه ۶ ماه اعتبار

📑 اسکن و یا عکس واضح از صفحه اول شناسنامه متقاضی

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای عمان

📑 ۱ قطعه عکس رنگی ۶x۴ با پس زمینه سفید

📑 چک ضمانت بازگشت از عمان

📑 برگه درخواست ویزای عمان با سربرگ آژانس مسافرتی و یا کارگزار به همراه مهر و امضاء

📑 رزرو قطعی هتل منطبق با مدت زمان اقامت در عمان

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

20260026 33143
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

هزینه ویزای عمان چقدر است؟

در صورتی که مایل باشید کمتر از ۱۰ روز در عمان اقامت داشته باشید، نیازی به اخذ ویزا و پرداخت هزینه ندارید. اما برای اقامت بیش از 10 روز، هزینه ویزای توریستی 30 روزه عمان ویزالند 1 میلیون 900 هزار تومان است.

زمان جوابدهی و اعتبار ویزای عمان

ویزای عمان برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر است اما مدت زمان اقامت با این نوع ویزا، براساس تاریخ مشخص شده توسط متقاضیان می‌باشد. به درخواست ویزای عمان در مدت زمان ۳ روز کاری پاسخ داده می‌شود.

آدرس و تلفن سفارت عمان در ایران

سفارت عمان در ایران در آدرس تهران، بلوار آفریقا، کوچه تندیس، پلاک ۱۲ واقع شده است. برای حضور در این سفارت باید در روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۵ مراجعه کنید. برای ارتباط تلفنی با سفارت عمان نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۰۵۶۸۳۱ تماس حاصل فرمائید.

نگاه کلی به اخذ ویزای عمان

  • برای اقامت کمتر از 10 روز در عمان شما نیازی به اخذ ویزای این کشور ندارید و سفر به عمان بدون ویزا ممکن خواهد بود.
  • ویزای عمان به صورت آنلاین درخواست می‌شود و شما ویزای الکترونیک دریافت می‌کنید.
  • درخواست ویزای عمان حتما باید از سوی آژانس‌های مسافرتی و کارگزاران ارائه شود. چرا این درخواست باید بر روی سربرگ و با مهر و امضاء ارائه شود و در متن درخواست نیز حتما باید مبلغ ضمانت نامه بازگشت از عمان ذکر شود.
  • در فرودگاه عمان حتما باید ۳۰۰ دلار آمریکا به صورت نقدی همراه خود داشته باشید. چرا که این مبلغ را باید به افسران مرزی ارائه کنید. (هزینه‌ای نباید پرداخت کنید؛ فقط به افسران ویزا باید ۳۰۰ دلار نشان دهید)
  • لزومی به ترجمه مدارک مورد نیاز ویزای عمان نیست و آپلود اصل مدارک کفایت می‌کند.
  • قیمت ویزای عمان ۳۰ روزه 1 میلیون 900 هزار تومان می‌باشد. این هزینه را باید به آژانس‌های مسافرتی پرداخت کنید.
  • ویزای عمان برای مدت زمان ۹۰ روز معتبر (قابل استفاده) است و در حدود ۳ روز کاری به درخواست این ویزا پاسخ داده می‌شود.
  • در فرم درخواست ویزای عمان، حتما باید تاریخ دقیق ورود و خروج خود را مشخص کنید. در صورتی که بیشتر از این تاریخ اقامت داشته باشید، مشمول پرداخت جریمه و یا بازداشت می‌شوید!

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر