ویزای شینگن نوع C

ویزای شینگن نوع C برای ویزای اقامت کوتاه مدت در هر کشور عضو منطقه شنگن اعطا می‌شود و مدت زمان مجاز بازدید در کشور‌های منطقه شنگن، در این ویزا ثبت خواهد شد. ویزای شینگن نوع C بسته به اهداف سفری متقاضی در ۳ نوع صادر می‌شود:

ویزای شینگن نوع C تک بار ورود

ویزای شینگن تایپ C تک بار ورود، اجازه یک بار ورود به منطقه شنگن در مدت زمان بازدید مجاز که در ویزا ثبت شده است را صادر می‌کند. حتی اگر ویزای شینگن تایپ C یکبار ورود هنوز اعتبار داشته باشد، پس از خروج از کشور‌های حوزه شینگن، این ویزا باطل خواهد شد.

ویزای شینگن تایپ C دوبار ورود

این نوع ویزا به دارنده این مجوز را می‌دهد که تا دو بار به منطقه شنگن ورود داشته باشد و اعتبار آن در ویزا نشان شده است. پس از خروج دوم، حتی اگر ویزا معتبر باشد، دارنده ویزا مجاز به ورود به منطقه شنگن نمی‌باشد.

ویزای شینگن نوع C مولتیپل

این نوع ویزا، تعداد ورودی‌های مجاز در منطقه شنگن را محدود نمی‌کند. با این حال، اعتبار آن محدود به ۹۰ روز در عرض ۶ ماه است. روز اول ورود به منطقه شنگن به عنوان اولین روز اعتبار ویزا محسوب می‌شود. در صورت اقامت کوتاه مدت و ورود مجدد به منطقه شنگن، تعداد کل روز‌های اقامت به حداکثر ۹۰ روز رسیده است.

مدارک عمومی ویزای شینگن نوع C

📑 یک قطعه عکس: سایز عکس باید در فرمت پاسپورت باشد، در عکس کل صورت متقاضی باید مشخص باشد و پس زمینه آن نیز باید سفید باشد. عکس باید اخیرا گرفته شده باشد و بیشتر از ۶ ماه از زمان آن نگذشته باشد.

📑 گذرنامه: گذرنامه باید حداقل ۶ ماه اعتبار قبل از تاریخ سفر داشته باشد. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. شما باید کلیه ویزا‌های قبلی خود را نیز ارائه دهید.

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت: متقاضی باید برای تاریخ رفت و برگشت دقیق خود، بلیط هواپیما رزرو کرده و برای اخذ ویزا به سفارت ارائه دهد.

📑 بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی باید کلیه روز های اقامت متقاضی در کشور‌های حوزه شنگن را پوشش دهد. بیمه مسافرتی، باید هزینه های بالغ بر ۳۰،۰۰۰ یورو را پوشش دهد. بیمه مسافرتی بسته به روز های اقامت صادر می‌شود و همچنین باید در تمام کشور‌های حوزه شنگن معتبر باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی شینگن نوع C

📑 گردش حساب بانکی: ترجیحا درخواست گردش حساب بانکی متقاضی، برای ۶ ماه آخر باشد.

📑 نامه تمکن مالی: نامه تمکن مالی به یورو، و با مهر و امضاء شعبه صادر کننده صادر می‌شود. در صورتی که شخص متقاضی، توان مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های خود در طول سفر را نداشته باشد، باید از اقوام و یا دوستان بازدید کننده، درخواست کنند که اسناد حمایت مالی خود را برای سفارت، ارائه دهند.

📑 مدارک شغلی:

  • مالیات بر درآمد سه سال گذشته
  • نامه اشتغال به کار
  • اثبات موجودیت قانونی شرکت
  • یک نامه از مرجع کارفرما

هزینه ویزای شینگن نوع C

هزینه درخواست ویزای شینگن نوع C بااهداف توریستی برای بزرگسالان، ۶۰ یورو؛ کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال، ۳۵ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می‌باشد.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

ویزای شینگن نوع C
امتیاز 4.2 از 6 رأی‌
اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش شانس اخذ ویزا

با هزینه های گزافی که برای ویزا به سودجویان می‌پردازید، می‌توانید ۳ تور گروهی اروپا بخرید، ۳ بار به اروپا سفر کنید و با ۳ ویزای شینگن، از تمامی سفارت‌خانه‌ها موفق به گرفتن ویزا شوید!