قطعا اگر به دنبال اخذ ویزای ویتنام بوده باشید، به شما گفته‌اند که می‌توانید به صورت فرودگاهی نیز موفق به اخذ ویزای توریستی ویتنام شوید. اما باید بدانید که در سال‌های اخیر، دولت ویتنام به هیچ عنوان برای متقاضیان ایرانی ویزای فرودگاهی صادر نمی‌کند. برای درخواست ویزای ویتنام حتما باید از طریق تورهای گروهی و آژانس‌های مسافرتی اقدام کنید و اخذ ویزای انفرادی ویتنام مقدور نخواهد بود.

شرایط اخذ ویزای ویتنام

شرایط اخذ ویزای ویتنام که در ادامه به شما اعلام می‌شود، دقیقا مطابق مقررات اعلام شده از سوی سفارت ویتنام می‌باشد. البته در نظر داشته باشید که این اطلاعات مختص به ویزای توریستی ویتنام می‌باشد. شرایط اخذ ویزای توریستی ویتنام به شرح زیر می‌باشد:

۱. اقدام از طریق تورهای گروهی ویتنام:

طبق اعلام سفارت ویتنام، اخذ ویزای انفرادی این کشور امکان پذیر نیست و شما فقط باید از طریق تورهای گروهی اقدام کنید. تورهای گروهی ویتنام توسط آژانس‌های مسافرتی و کارگزاران برگزار می‌شود و تمامی مراحل اخذ ویزا به صورت گروهی انجام می‌شود.

۲. تمکن مالی و گردش حساب:

گردش حساب مورد نیاز ویزای ویتنام باید برای ۳ ماه آخر حساب متقاضیان باشد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات ملاک است. هرچه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهید داشت.

تمکن مالی ویزای ویتنام نیز باید به دلار آمریکا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. مبلغ تمکن مالی ویزای ویتنام برای هر نفر باید چیزی در حدود 45,000,000 تومان باشد.

مدارک اخذ ویزای ویتنام

مدارک مورد نیاز ویزای ویتنام باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی صادر شود. لزومی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امور خارجه برای مدارک ویزای ویتنام نیست و مهر دارالترجمه کفایت می‌کند. چک لیست مدارک ویزای ویتنام به شرح زیر می‌باشد:

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای ویتنام

📑 اصل پاسپورت متقاضی با ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی

📑 ۲ قطعه عکس ۶x۴ با پس زمینه سفید (توجه داشته باشید عکس‌ها نباید برای بیشتر از ۶ ماه قبل باشد)

📑 گردش حساب ۳ ماهه آخر به همراه تمکن مالی

📑 اصل و ترجمه کارت ملی و شناسنامه متقاضی

📑 بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل مطابق با مدت زمان اقامت

📑 اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار

📑 رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

هزینه درخواست ویزای ویتنام + مدت زمان اعتبار و جوابدهی به درخواست آن

ویزای توریستی ویتنام در ۲ نوع فوری و عادی ارائه می‌شود. به درخواست ویزای فوری ویتنام در مدت زمان 10 روز کاری پاسخ داده می‌شود و هزینه آن 150 دلار می‌باشد. ویزای عادی ویتنام نیز در مدت 21 روز کاری به آن پاسخ داده می‌شود و هزینه آن نیز 130 دلار می‌باشد. دارندگان هر ۲ نوع از این ویزا می‌توانند تا ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای ویتنام

برای درخواست ویزای ویتنام، حتما باید به یک آژانس مسافرتی و یا کارگزار تورهای گروهی ویتنام مراجعه کنید. توجه داشته باشید که کنسولگری سفارت ویتنام در ایران به هیچ عنوان درخواست‌های انفرادی را قبول نمی‌کند. برای درخواست ویزای ویتنام لزومی به انگشت نگاری نیست.

ریجکت ویزای ویتنام + نحوه رفع ریجکت آن

به طور معمول، ریجکت ویزای ویتنام به ندرت اتفاق می‌افتاد. اما رایج‌ترین دلیل ریجکت ویزای ویتنام، ارائه ناقص مدارک و یا تکمیل اشتباه فرم درخواست ویزای این کشور می‌باشد. برای رفع ریجکت ویزای ویتنام نیز نیازی به گذراندن پروسه‌ای نیست و فقط کافیست درخواست خود را مجددا ارسال کنید.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

آدرس و تلفن سفارت ویتنام در ایران

سفارت ویتنام در ایران در آدرس تهران، زعفرانیه، خیابان اعجازی، نبش خیابان برزو، پلاک ۵۴ واقع شده است. در صورت لزوم به تماس تلفنی می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۴۱۱۶۷۰ در ارتباط باشید.

نگاه کلی به اخذ ویزای ویتنام

  • ویزای ویتنام به صورت انفرادی صادر نمی‌شود و حتما باید از طریق تورهای گروهی اقدام به اخذ ویزای ویتنام کنید.
  • برای دریافت ویزای ویتنام به گردش حساب ۳ ماهه و تمکن مالی 45,000,000 تومانی برای هر نفر نیاز دارید.
  • مدارک مورد نیاز ویزای ویتنام باید توسط دارالترجمه رسمی و به زبان انگلیسی ترجمه شود. لزومی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امور خارجه برای مدارک ویزای ویتنام نیست.
  • ویزای توریستی ویتنام در ۲ نوع فوری و عادی صادر می‌شود. هزینه ویزای فوری ویتنام 150 دلار است و در مدت زمان 10 روز کاری به آن پاسخ داده می‌شود. ویزای عادی ویتنام نیز در مدت زمان 21 روز کاری پاسخ داده می‌شود و هزینه درخواست آن 130 می‌باشد.
  • ویزای توریستی ویتنام (هم عادی و هم فوری) برای مدت زمان ۳۰ روز معتبر است.
  • برای درخواست ویزای ویتنام حتما باید از طریق یک کارگزار و یا آژانس مسافرتی اقدام کنید و درخواست این نوع ویزا، نیازی به انگشت نگاری ندارد.
  • ریجکت ویزای ویتنام معمولا به ندرت اتفاق می‌افتد اما زمانی که ریجکت می‌شوید، نیازی به گذراندن پروسه‌ای نیست و فقط باید درخواست خود را مجددا ارسال کنید.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر