ویزای هند برای ایرانیان به دو صورت الکترونیکی و لیبل صادر می‌شود. ویزای هند فقط در قالب‌های تورهای گروهی هند و به صورت سینگل و مطابق با زمان تور صادر می‌شود. به طور کلی ویزای هند ریجکتی ندارد و در مدت زمان ۷ روز کاری به درخواست شما جواب داده می‌شود. هیچ سخت‌گیری خاصی برای اخذ ویزای هند وجود ندارد.

شرایط اخذ ویزای هند

هیچ شرایط خاصی برای اخذ ویزای توریستی هند وجود ندارد. اما باید توجه داشته باشید که متقاضیان ویزای هند نباید دارای هیچ‌گونه سوء سابقه کیفری و حقوقی باشند. برای اخذ ویزای کاری و تحصیلی هند شما حتما باید از سوی یک کارفرما، موسسه آموزشی و یا دانشگاه دعوت‌نامه معتبر ارائه کنید.

مدارک اخذ ویزای هند

مدارک ویزای هند نیازی به ترجمه و گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند. با توجه به اینکه ویزای هند به دو صورت الکترونیکی و حضوری اقدام می‌شود، برای درخواست ویزای الکترونیکی مدارک باید آپلود شود و برای درخواست حضوری نیز مدارک را باید همراه خود داشته باشید. چک لیست مدارک ویزای هند به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم تکمیل شده ویزای هند (در ویزای الکترونیکی، فرم ویزای هند به صورت آنلاین تکمیل می‌شود)
 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۷ ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس رنگی ۳x۴ با پس زمینه سفید
 • کپی برابر اصل تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • کپی برابر اصل تمامی ویزاهای قبلی کشور هند (در صورت وجود)
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما (مطابق با مدت زمان اقامت)
 • واچر هتل (مطابق با مدت زمان اقامت)
 • بیمه مسافرتی (مطابق با مدت زمان اقامت)

هزینه درخواست ویزای هند

هزینه ویزای هندوستان معمولا با هزینه‌های تور هند پرداخت می‌شود. با توجه به اینکه ویزای هند فقط در قالب تورهای گروهی اقدام می‌شود، شما نمی‌توانید به صورت انفرادی درخواست ویزای خود را ارسال کنید.

نحوه اقدام برای اخذ ویزای هندوستان

ویزای هند به دو صورت الکترونیکی و حضوری درخواست می‌شود. برای درخواست حضوری ویزای هند شما باید برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید. برای درخواست الکترونیکی ویزای هند نیز باید به سایت سفارت این کشور مراجعه کرده و کلیه اطلاعات و مدارک درخواستی را برای سفارت ارسال کنید. انگشت نگاری ویزای الکترونیکی هندوستان در مرزهای این کشور انجام می‌شود.

مدت زمان اعتبار ویزای هند

مدت زمان اعتبار ویزای هند براساس مدت زمان اقامت شما در این کشور تعیین می‌شود. به طور مثال اگر شما در کشور هندوستان ۷ روز اقامت داشته باشید، ویزای شما نیز برای مدت زمان ۷ روزه معتبر خواهد بود. مدت اعتبار ویزای هند برای بیشتر از ۳۰ روز امکان پذیر نیست.

مدت زمان جوابدهی به درخواست

حدودا ۷ روز کاری پس از ارائه درخواست ویزای هند (چه به صورت حضوری و چه به صورت الکترونیکی) جواب آن برای شما صادر می‌شود.

آدرس و تلفن سفارت هندوستان در ایران

سفارت هند در ایران در آدرس تهران، عباس آباد، خیابان شهید بهشتی، خیابان میرعماد، نبش کوچه بیست و دوم واقع شده است. سفارت هند در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ فعال می‌باشد. برای ارتباط تلفنی با سفارت هند نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۷۵۵۱۰۳ تماس حاصل نمائید.

نگاه کلی به اخذ ویزای هند

 • هیچ سخت گیری خاصی برای اخذ ویزای هند وجود ندارد. ما در گروه مسافرتی ویزالند تا به حال از کشور هند ریجکتی نداشته‌ایم.
 • برای اخذ ویزای هندوستان شما فقط نباید دارای سوء پیشینه کیفری و حقوقی باشید.
 • ویزای هند به ۲ صورت الکترونیکی و حضوری درخواست می‌شود. در مراجعه حضوری شما انگشت نگاری می‌شوید اما برای ویزای الکترونیکی، در زمان ورود به مرزهای هندوستان از شما انگشت نگاری صورت می‌پذیرد.
 • مدارک ویزای هند نیازی به ترجمه، تائیدیه دادگستری و تائیدیه امور خارجه ندارند. اصل پاسپورت متقاضی با ۷ ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس ۳x۴، کپی برابر اصل کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی، واچر هتل، بلیط رفت و برگشت و بیمه مسافرتی از مدارک ویزای هند می‌باشند.
 • توجه داشته باشید که ویزای هند فقط در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود.
 • مدت اعتبار ویزای هندوستان بسته به مدت اقامت شما در این کشور می‌باشد و حدودا ۷ روز کاری بعد از ارائه درخواست جواب ویزا برای شما ارسال می‌شود.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر