اطلاعیه ویزای هند

 • در حال حاضر تمامی محدودیت‌های کرونایی سفر به هند حذف شده و دیگر نیازی به ارائه کارت واکسن یا تست منفی PCR نیست.

ویزای هند برای ایرانیان به صورت انفرادی یا در قالب تور گروهی و به صورت لیبل (الصاق برچسب در پاسپورت متقاضی) صادر می‌شود. نرخ ریجکتی ویزای هند بسیار پایین بوده و سخت‌گیری خاصی برای صدور آن وجود ندارد؛ اما باز هم امکان رد شدن درخواست برخی از متقاضیان به دلایل مختلف وجود دارد. برای اخذ این ویزا باید حدودا 10 روز صبر کنید، زیرا مدت زمان جواب‌دهی ویزای هند ۷ روز کاری (از زمان انگشت نگاری) است. 

شرایط اخذ ویزای هند

هیچ شرایط خاصی برای اخذ ویزای توریستی هند وجود ندارد. اما باید توجه داشته باشید که متقاضیان ویزای هند نباید دارای هیچ‌گونه سوء سابقه کیفری و حقوقی باشند. برای اخذ ویزای کاری و تحصیلی هند شما حتما باید از سوی یک کارفرما، موسسه آموزشی و یا دانشگاه دعوت‌نامه معتبر ارائه کنید.

مدارک ویزای هندوستان

مدارک ویزای هند نیازی به ترجمه و گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند. با توجه به اینکه ویزای هند در حال حاضر فقط به صورت حضوری صادر می‌شود، برای درخواست این ویزا باید مدارک ویزای هندوستان را همراه خود به سفارت ببرید. چک لیست مدارک ویزای هند به شرح زیر می‌باشد:

 • فرم تکمیل شده ویزای هند 
 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل 8 ماه اعتبار
 • ۲ قطعه عکس 5×5
 • کپی تمامی صفحات شناسنامه و پشت و روی کارت ملی متقاضی (روی برگه A4)
 • اصل پاسپورتی که ویزای قبلی هند در آن الصاق شده است. (در صورت سابقه سفر قبلی به هندوستان)
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما و واچر هتل (مطابق با مدت زمان اقامت و معمولا صوری)

هزینه ها و قیمت ویزای هند

در مورد هزینه ویزای هند باید گفت که در تور هندوستان، هزینه ویزا معمولا با هزینه‌های تور پرداخت می‌شود. اما در صورتی که درخواست ویزا به صورت انفرادی هزینه ویزای هند بسته به نوع صدور متفاوت خواهد بود. البته درحال حاضر امکان صدور ویزای الکترونیکی هندوستان، برای شهروندان برخی کشورها از جمله ایران وجود ندارد، بنابراین متقاضیان باید هزینه درخواست ویزای لیبلی هندوستان که بیش از دوبرابر ویزای الکترونیکی است را پرداخت نمایند.

قیمت ویزای هند قیمت ویزای هند برای آژانس‌های همکار
170 دلار 160 دلار

نحوه اقدام برای اخذ ویزای هندوستان

ویزای هند به دو صورت الکترونیکی و حضوری درخواست می‌شود. اما همانطور که گفتیم، در حال حاضر امکان درخواست ویزای الکترونیکی هندوستان برای ایرانیان وجود ندارد. برای درخواست حضوری ویزای هند شما باید برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید. درخواست الکترونیکی ویزای هند نیز با مراجعه به سایت سفارت این کشور و ثبت اطلاعات و مدارک درخواستی را برای سفارت امکان‌پذیر است. انگشت نگاری ویزای الکترونیکی هندوستان نیز در مرزهای این کشور انجام می‌شود.

مدت زمان جوابدهی و اعتبار ویزای هند

مدت زمان جواب دهی ویزای هند حدودا ۷ روز کاری پس از انگشت نگاری در کارگزاری سفارت هند است. اعتبار ویزای هند نیز براساس مدت زمان اقامت شما در این کشور تعیین می‌شود. به طور مثال اگر ۷ روز در هندوستان  اقامت داشته باشید، ویزای شما ۷ روز اعتبار خواهد داشت. اعتبار ویزای هند برای بیشتر از ۳۰ روز امکان پذیر نیست.

آدرس و تلفن سفارت هندوستان در ایران

سفارت هند در ایران در آدرس تهران، عباس آباد، خیابان شهید بهشتی، خیابان میرعماد، نبش کوچه بیست و دوم واقع شده است. سفارت هند در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ فعال می‌باشد. برای ارتباط تلفنی با سفارت هند نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۸۷۵۵۱۰۳ تماس حاصل نمائید.

نگاه کلی به اخذ ویزای هند

 • هیچ سخت گیری خاصی برای اخذ ویزای هند وجود ندارد. ما در گروه مسافرتی ویزالند تا به حال از کشور هند ریجکتی نداشته‌ایم.
 • برای اخذ ویزای هندوستان شما فقط نباید دارای سوء پیشینه کیفری و حقوقی باشید.
 •  ویزای هند فعلا فقط به صورت و حضوری صادر می‌شود. در مراجعه حضوری شما انگشت نگاری می‌شوید.
 • مدارک ویزای هند نیازی به ترجمه وتائیدیه دادگستری یا وزارت خارجه ندارند و شامل اصل پاسپورت متقاضی با 8 ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس ۵ ×۵، کپی تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی، واچر هتل و بلیط رفت و برگشت هستند.
 • مدت اعتبار ویزای هندوستان بسته به مدت اقامت شما در این کشور می‌باشد و حدودا ۷ روز کاری بعد از ارائه درخواست جواب ویزا برای شما ارسال می‌شود.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر