اطلاعیه ویزای قبرس

  • در حال حاضر دولت قبرس تمامی محدودیت‌های کرونایی خود را حذف کرده است و مسافران برای سفر به این کشور دیگر نیازی به ارائه کارت واکسن و تست منفی PCR ندارند.

ویزای قبرس، شینگن نیست اما قوانین دریافت این ویزا دقیقا مطابق قوانین ویزای شینگن است. دارندگان ویزای قبرس آزادانه می‌توانند به کشورهای بلغارستان، رومانی و کرواسی سفر کنند. در مدت زمان ۷ روز کاری به درخواست ویزای قبرس پاسخ داده می‌شود و این ویزای برای ۱۴ روز معتبر می‌باشد. ویزای قبرس فقط در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود و برای درخواست ویزای انفرادی قبرس نیز حتما باید دعوت‌نامه ارائه کنید.

توجه داشته باشید که اخذ ویزای قبرس شمالی ممکن است برای شما مشکل ساز شود. در صورتی که ویزای قبرس شمالی را در پاسپورت خود داشته باشید، نمی‌توانید برای اخذ ویزای شینگن و یا دیگر ویزاهای معتبر اقدام کنید و قبل از اقدام برای اخذ این دسته از ویزاها، حتما باید پاسپورت خود را تعویض کنید.

شرایط اخذ ویزای قبرس

شرایطی که در رابطه با اخذ ویزای قبرس در ادامه می‌خوانید، براساس تجربیات کارشناسان ویزالند به شما اعلام می‌شود. قبل از اقدام برای دریافت ویزای قبرس، بهتر است شرایط خود را با کارشناسان ویزالند بررسی کنید. شرایط اخذ ویزای قبرس به شرح زیر می‌باشد:

۱. اقدام از طریق تورهای گروهی:

ویزای توریستی قبرس فقط در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود. منظور از تورهای گروهی، اقدام از طریق آژانس‌های مسافرتی می‌باشد. فقط در یک صورت می‌توانید ویزای انفرادی قبرس دریافت کنید و آن هم ارائه دعوت‌نامه معتبر از یک شهروند این کشور می‌باشد.

۲. تاریخچه سفری:

در کنار اقدام از طریق تورهای گروهی، تاریخچه سفری متقاضیان ویزای قبرس نیز یکی از تاثیرگزارترین پارامترهای اخذ ویزای قبرس می‌باشد. منظور از تاریخچه سفری، تعداد سفرهای خارجی نیست. بلکه قدرت و کیفیت ویزاهای دریافتی نیز از اهمیت بالایی برخودار هستند.

۳. تمکن مالی:

تمکن مالی ویزای قبرس باید به دلار آمریکا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. مبلغ مورد نیاز تمکن مالی ویزای قبرس 10,000,000 تومان می‌باشد. البته در نظر داشته باشید که تمکن مالی زمانی معتبر است که حساب شما در ۳ ماه گذشته گردش قابل قبولی داشته باشد. (هرچه تعداد تراکنشات حساب شما بیشتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزای قبرس خواهید داشت)

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای قبرس

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای قبرس باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. لزومی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امور خارجه برای مدارک ویزای قبرس نیست و مهر دارالترجمه کفایت می‌کند. چک لیست مدارک ویزای قبرس به شرح زیر می‌باشد:

📑 اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار

📑 ۲ قطعه عکس ۶x۴ با پس زمینه سفید

📑 اصل و ترجمه شناسنامه متقاضی

📑 اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار متقاضی

📑 تمکن مالی با مانده حداقل 10,000,000 تومان

📑 گردش ۶ ماهه اخیر حساب متقاضی

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای قبرس به همراه کلیه اطلاعات شخصی متقاضی

📑 کلیه گذرنامه‌های قبلی متقاضی به منظور بررسی تاریخچه سفری (تا ۱۰ سال گذشته)

📑 رزرو قطعی بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 رزرو قطعی هتل محل اقامت

📑 ارائه دعوتنامه (در صورت وجود)

توجه داشته باشید در صورت ارائه درخواست ویزای قبرس به آژانس‌های مسافرتی، لزومی به حضور در کارگزاری ویزای قبرس برای انگشت نگاری و تحویل مدارک نیست و تمامی موارد مربوط به اخذ ویزای قبرس از طریق آژانس هواپیمایی انجام می‌شود.

هزینه درخواست ویزای قبرس

با توجه به اینکه ویزای قبرس معمولا در قالب تورهای گروهی اقدام می‌شود، هزینه اخذ ویزا در هزینه تورهای گروهی قبرس گنجانده شده است. اگر دعوتنامه دارید و می‌خواهید گروهی اقدام کنید، ۲۰ یورو هزینه درخواست ویزای سینگل قبرس و ۶۰ یورو هزینه درخواست ویزای مولتیپل قبرس می‌باشد. این هزینه باید در کارگزاری BLS در تهران پرداخت شود.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای قبرس

در صورتی که دعوتنامه نداشته باشید، باید از طریق یک آژانس مسافرتی و در قالب تورهای گروهی اقدام کنید. اما اگر دعوتنامه دارید، شخص متقاضی به همراه کلیه مدارک باید به کارگزاری BLS در تهران مراجعه کند. توجه داشته باشید که برای ویزای گروهی قبرس نیازی به حضور شخص متقاضی و انگشت نگاری نیست اما برای درخواست ویزای انفرادی باید برای انگشت نگاری به کارگزاری ویزای قبرس مراجعه کنید.

اگر دعوتنامه داشته باشید و متقاضی ویزای انفرادی قبرس هستید، حتما باید برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به کارگزاری ویزای قبرس در تهران مراجعه کنید.

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836

مدت زمان جوابدهی و اعتبار ویزای قبرس

ویزای سینگل قبرس حداکثر برای مدت زمان ۱۴ روز معتبر می‌باشد. مدت اعتبار ویزای مولتیپل قبرس نیز به دعوتنامه ارائه شده متقاضی بستگی دارد. مدت زمان پاسخگویی به درخواست ویزای قبرس ۷ روز کاری می‌باشد.

ریجکت و رفع ریجکتی ویزای قبرس

دلایل ریجکت ویزای قبرس کاملا مشابه دلایل ریجکتی ویزای شینگن می‌باشد. رایج‌ترین دلایل ریجکت ویزای قبرس عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان، عدم توانایی در پرداخت هزینه‌های اقامت، ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی، عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به قبرس و ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر می‌باشد. برای رفع ریجکتی ویزای قبرس نیز نیازی به انجام هیچ کاری نیست و فقط کافیست ۶ ماه پس از ریجکتی مجددا درخواست خود را ارائه کنید.

آدرس و تلفن سفارت قبرس در ایران

سفارت قبرس در ایران در آدرس تهران، زعفرانیه، خیابان علی حسینی، خیابان محمود راضی، پلاک ۹ واقع شده است. توجه داشته باشید که بخش کنسولی سفارت قبرس در ایران تعطیل می‌باشد و برای درخواست ویزای این کشور باید به کارگزاری BLS مراجعه کنید.

نگاه کلی به اخذ ویزای قبرس

  • معمولا ویزای قبرس در قالب تورهای گروهی صادر می‌شود. اما می‌توانید با یک دعوتنامه معتبر نیز موفق به اخذ ویزای انفرادی قبرس شوید.
  • دارندگان ویزای قبرس آزادانه می‌توانند به کشورهای بلغارستان، رومانی و کرواسی سفر کنند.
  • در مدت ۷ روز کاری به درخواست ویزای قبرس پاسخ داده می‌شود و این ویزای برای ۱۴ روز نیز اعتبار دارد.
  • در صورتی که قصد اخذ ویزای قبرس در قالب تورهای گروهی را دارید، لزومی به حضور در دفتر کارگزاری ویزای قبرس نیست اما اگر درخواست ویزای انفرادی کرده‌اید، حتما باید برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به دفتر کارگزاری BLS مراجعه کنید.
  • تاریخچه سفری متقاضیان ویزای قبرس در اخذ ویزای این کشور تاثیرگزار خواهد بود.
  • در صورتی که دارای ویزای قبرس شمالی باشید، اخذ ویزای شینگن و دیگر ویزاهای معتبر برای شما سخت‌تر خواهد بود.
  • ویزای قبرس از قوانین ویزای شینگن تبعیت نمی‌کند اما قوانین آن بسیار به قوانین ویزای شینگن نزدیک است.
  • دلایل ریجکت ویزای قبرس کاملا با دلایل ریجکت ویزای شینگن مشابه است و برای درخواست مجدد، باید حدود ۶ ماه صبر کنید.
  • مدارک ویزای قبرس باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و لزومی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امور خارجه برای مدارک ویزای قبرس نیست.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر