برای درخواست ویزای توریستی کرواسی، لزومی به انگشت نگاری و مصاحبه با افسران ویزا نیست. ویزای توریستی کرواسی به صورت لیبل و فرودگاهی صادر می‌شود. در صورتی که برای سفر به این کشور عجله دارید، بهتر است برای دریافت ویزای فرودگاهی کرواسی اقدام کنید. مدت زمان اعتبار ویزای کرواسی ۹۰ روز است اما با این ویزا فقط ۱۴ روز می‌توانید در کرواسی اقامت داشته باشید. هیچ سخت‌گیری خاصی برای اخذ ویزای کرواسی وجود ندارد اما باید به یک سری نکات توجه داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای کرواسی

تنها شرط اخذ ویزای توریستی کرواسی، تمکن مالی و گردش حساب می‌باشد. تمکن مالی مورد نیاز ویزای کرواسی باید برای هر نفر مبلغ 200,۰۰۰,۰۰۰ تومان باشد. تمکن مالی ویزای کرواسی باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. گردش حساب مورد نیاز ویزای کرواسی باید برای ۶ ماه گذشته حساب متقاضی باشد. برای اخذ ویزای کرواسی تنها این شرط اهمیت دارد اما به یک سری نکات نیز باید توجه داشته باشید.

  • کودکان زیر ۶ سال و دارندگان ویزای شینگن برای سفر به کرواسی نیازی به اخذ ویزا ندارند. (توجه داشته باشید که کرواسی، عضو پیمان شینگن نیست اما دارندگان ویزای شینگن می‌توانند بدون اخذ ویزا به این کشور سفر کنند.)
  • بهتر است حدود ۴۵ روز قبل از تاریخ سفر برای اخذ ویزای کرواسی اقدام کنید.
  • ویزای کرواسی به صورت لیبل و فرودگاهی صادر می‌شود. برای درخواست ویزای لیبل کرواسی باید از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام کنید و در صورتی که برای سفر به کرواسی زمان زیادی برای اخذ ویزا ندارید، بهتر است ویزای فرودگاهی بگیرید. توجه داشته باشید که ویزای فرودگاهی کرواسی چیزی در حدود ۲ ساعت به طول می‌انجامد.

مدارک اخذ ویزای کرواسی

مدارک مورد نیاز ویزای کرواسی باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. لزومی به گرفتن تائیدیه دادگستری و امور خارجه برای مدارک ویزای کرواسی نیست. چک لیست مدارک ویزای کرواسی به ترتیب زیر می‌باشد:

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای کرواسی

📑 اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار

📑 ۲ قطعه عکس رنگی 6×4 با پس زمینه سفید که حداکثر برای ۶ ماه گذشته باشد.

📑 بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل محل اقامت

📑 بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو و منطبق با مدت زمان اقامت

📑 تمکن مالی به یورو

📑 گردش حساب ۶ ماهه اخیر

📑 مدارک شغلی متقاضی و یا گواهی اشتغال به تحصیل

تصویر مشاوره تلفنی ویزا

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان ویزالند در تماس باشید

026 1836
تصویر مشاوره حضوری ویزا

مشاوره حضوری با کارشناسان خبره ویزالند

مشاوره حضوری

هزینه درخواست ویزای کرواسی + مدت زمان جوابدهی درخواست + مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کرواسی

هزینه درخواست ویزای توریستی کرواسی ۸۰ دلار آمریکا می‌باشد. در صورتی که ویزای لیبل کرواسی درخواست کرده باشید، این هزینه را باید به آژانس و یا کارگزار خود پرداخت کنید. اما اگر تمایل داشته باشید که ویزای فرودگاهی دریافت کنید، این هزینه باید در فرودگاه شهر مقصد پرداخت شود.

حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری به درخواست ویزای توریستی کرواسی شما پاسخ داده می‌شود. البته که ممکن است جوابدهی درخواست ویزای کرواسی بیشتر از مدت زمان اعلام شده به طول بیانجامد.

ویزای توریستی کرواسی برای مدت زمان ۹۰ معتبر است اما با این ویزا فقط حداکثر تا ۱۴ روز می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای کرواسی

برای درخواست ویزای توریستی کرواسی، به ۲ شکل می‌توانید اقدام کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید ویزای لیبل کرواسی را دریافت کنید، باید درخواست خود را به یک آژانس مسافرتی و یا کارگزار ارائه کنید. اما اگر درخواست ویزای فرودگاهی کرواسی را دارید، باید به همراه مدارک اخذ ویزای کرواسی در فرودگاه‌های شهر مقصد برای درخواست ویزای توریستی کرواسی اقدام کنید.

آدرس و تلفن سفارت کرواسی در ایران

سفارت کرواسی در ایران در آدرس تهران، پاسداران، بهستان یکم، پلاک ۲۹ واقع شده است. برای مراجعه به سفارت این کشور باید از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸ تا ۱۴ مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۵۸۹۹۲۳ به طور مستقیم با سفارت کرواسی در ارتباط باشید. و

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر