وقت سفارت لهستان مصاحبه دارد و مصاحبه آن می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار در اخذ ویزای این کشور باشد. در صورتی که هریک از شرایط اخذ ویزای لهستان را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان اقدام نکنید. می‌توان گفت سفارت لهستان یکی از سخت ترین سفارت ها برای اعطای ویزای شینگن به متقاضیان ایرانی است.

در این مطلب می‌خوانید

📌 شرایط اخذ ویزای لهستان

📌 مدارک مورد نیاز ویزای لهستان

📌 هزینه ویزای لهستان

📌 وقت سفارت لهستان

📌 مدت زمان جوابدهی به ویزای لهستان

📌 انواع ویزای لهستان

📌 ریجکت ویزای لهستان

📌  رفع ریجکت ویزای لهستان و اعتراض به رد شدن ویزای این کشور

📌 سفارت لهستان در ایران

شرایط اخذ ویزای لهستان

در حال حاضر سفارت کشور لهستان، شرایط سختی را برای اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی وضع کرده است. در صورتی که هر یک از شرایط زیر را ندارید، به هیچ عنوان برای گرفتن ویزای لهستان اقدام نکنید.

شرایط اخذ ویزای لهستان به شرح زیر می‌باشد:

۱. تمکن مالی: تمکن مالی ایده آل برای اخذ ویزای لهستان، بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. توجه داشته باشید که این مبلغ در حساب شما بلوکه نمی‌شود. تمکن مالی ویزای لهستان باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضا برسد.

۲. گردش حساب: منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب و فقط تعداد تراکنشات مد نظر افسران ویزای این کشور می‌باشد. گردش حساب مورد نیاز برای ویزای لهستان، باید برای ۳ ماه آخر باشد. هیچ معیاری برای گردش حساب وجود ندارد و فقط به تصمیم گیری افسران ویزا بستگی دارد.

۳. تاریخچه سفری: تاریخچه سفری متقاضی ویزای لهستان، تاثیر مهمی در اخذ ویزای این کشور خواهد داشت. تاریخچه سفری متقاضیان به افسران اثبات می‌کند که شما با اهداف توریستی وارد این کشور می‌شوید و پس از مدت زمان سفر، به کشور محل اقامت خود بازمی‌گردید.

۴. ارائه دعوت نامه: دعوتنامه ویزای لهستان می‌تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا یک شرکت ارسال شود. توجه داشته باشید که در متن دعوت‌نامه ویزای لهستان حتما باید مدت زمان اقامت، محل اقامت، رابطه شما با فرد دعوت کننده و زمان سفر شما مشخص شود.

مدارک مورد نیاز ویزای لهستان

مدارک ویزای لهستان باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. در بین مدارک ویزای لهستان، فقط شناسنامه و کارت ملی نیاز به گرفتن تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه دارند و سایر مدارک تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه نمی‌خواهد.

چک لیست مدارک ویزای لهستان به شرح زیر می‌باشد:

📑 پرینت فرم درخواست ویزای لهستان به همراه کد دریافتی

📑 دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵

📑 گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی

📑 پرینت برگه وقت سفارت لهستان

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی (به همراه تائیدیه وزارت امورخارجه و دادگستری)

📑 اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

📑 تمکن مالی و گردش حساب ۳ ماهه

📑 رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

📑 ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)

هزینه ویزای لهستان

هزینه درخواست ویزای لهستان در گروه مسافرتی ویزالند، ۴،۵۰۰،۰۰۰ تومان می‌باشد. این هزینه شامل گرفتن وقت سفارت،پر کردن فرم ویزای شینگن، رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل، بیمه مسافرتیو غیره می‌باشد. توجه داشته باشید که پرداخت کلیه هزینه های داخل سفارت به عهده متقاضی می‌باشد.

وقت سفارت لهستان

وقت سفارت لهستان، توسط خود سفارت این کشور تعیین می‌شود. برای گرفتن وقت سفارت لهستان باید به سایت سفارت این کشور مراجعه کنید، حساب کاربری ایجاد کرده و فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین تکمیل کنید. پس از تکمیل فرم و ارائه درخواست، یک کد دریافت می‌کنید که به همراه پرینت فرم درخواست ویزا و کد دریافتی باید به سفارت مراجعه کنید. معمولا وقت سفارت لهستان حدودا برای ۷ روز کاری پس از ارائه درخواست در دسترس است. توجه داشته باشید که وقت سفارت لهستان به هیچ عنوان کنسل نمی‌شود. وقت سفارت لهستان مصاحبه دارد و شما به همراه تحویل مدارک و انگشت نگاری باید با افسران ویزای این کشور نیز مصاحبه ای داشته باشید.

مدت زمان جوابدهی به ویزای لهستان

حدودا بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از حضور در سفارت لهستان، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که برای دریافت جواب حتما باید شخصا به همراه رسید دریافتی و اصل کارت شناسنایی برای دریافت جواب به سفارت این کشور مراجعه کنید.

انواع ویزای لهستان

با توجه به هدف متقاضی از سفر به لهستان، ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای کاری از محبوب ویزاهای کشور لهستان است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

۱. ویزای توریستی لهستان:

شما با ویزای توریستی لهستان می‌توانید ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید. تمکن مالی و گردش حساب از شروط اصلی برای اخذ ویزای لهستان می‌باشد. توجه داشته باشید که پس از اتمام مدت زمان اعتبار ویزای توریستی لهستان، حتما باید خاک این کشور را ترک کنید.

۲. ویزای تحصیلی لهستان:

برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان، باید از سوی یک مدرسه، دانشگاه و یا موسسه آموزشی دعوتنامه ارائه کنید. در صورت نداشتن دعوتنامه شانسی برای اخذ ویزای تحصیلی لهستان ندارید. در صورتی که تمایل داشته باشید که پس از زمان تحصیل در لهستان اقامت داشته باشید، باید درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه کنید که ممکن است با این درخواست موافقت نشود.

۳. ویزای کاری لهستان:

در صورت نیاز به نیروی کار ماهر خارجی، دولت لهستان اقدام به صدور ویزای کاری این کشور می‌کند. برای دریافت ویزای کاری لهستان حتما باید از سوی یک کارفرما، شرکت و یا موسسه دعوتنامه ارائه کنید. توجه داشته باشید که پس از اتمام مدت زمان اعتبار ویزای کاری لهستان باید این کشور را ترک کنید.

ریجکت ویزای لهستان

دلایل ریجکت ویزای لهستان، دقیقا مشابه دلایل ریجکت ویزای دیگر کشورهای حوزه شینگن است.

رایج ترین دلایل ریجکت ویزای لهستان به ترتیب زیر می‌باشد:

 • سابقه کیفری در حال و یا گذشته
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسر ویزا از هدف سفر به لهستان
 • عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت در لهستان
 • ارائه گذرنامه های نامعتبر و یا غیرواقعی
 • ارائه مدارک نامعتبر و یا غیرواقعی

رفع ریجکت ویزای لهستان و اعتراض به رد شدن ویزای این کشور

رفع ریجکت ویزای لهستان وجود ندارد. شما تا ۶ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید و پس از ۶ ماه با رفع نواقص پرونده‌تان، دوباره باید درخواست خود را ارسال کنید. برای اعتراض به ریجکت ویزای لهستان، یک نامه اعتراضی به زبان انگلیسی بنویسید و در آن با ارائه اسناد و مدارک به افسران ویزای این کشور اثبات کنید که به اشتباه ریجکت شده اید. نامه اعتراض به ریجکت ویزای لهستان را به صورت دستی به سفارت این کشور تحویل دهید.

سفارت لهستان در ایران

سفارت لهستان در ایران در آدرس تهران، بزرگراه حقانی، بلوار آفریقا (نلسون ماندلا)، خیابان پیروز، پلاک ۲ واقع شده است. برای دریافت جواب ویزای لهستان و مصاحبه با افسران ویزای این کشور، باید در روزهای یکشنبه تا پنچشنبه ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح در سفارت حضور داشته باشید.

منبع: ویزالند

لطفا میزان رضایت خود را از این مطلب اعلام کنید

امتیاز 4.1 از 32 رأی‌

دیدگاه ها

َ ارسال دیدگاه جدید

۵۳ دیدگاه ها

 • سلام ببخشید یه دانشگاه تو لهستان قبول کرده بدون مدرک زبان با مصاحبه بهم پذیرش بدن برای گرفتن ویزا سفارت به نداشتن مدرک زبانم چقدر ممکنه بهم ویزا ندن ؟ ایا ارائه مدرک زبان برای سفارت الزامیه؟

 • سلام و درود یه شرکت مهاجرتی اقدام به گرفتن ویزای کاری شرکت آمازون میکنه آیا سفارت لهستان الان باز هست؟و همچین ویزایی میده؟

 • سلام من میخوام به دوستی در لهستان سر بزنم ‌ گردش مالی خوب دارم . شغلمم بینایی سنجیه . چ جور میتونم اقدام کنم ؟

 • من ویه خانوم لهستانی درترکیه آشنا شدیم الان مدتی مجازی رابطه داریم من ایرانم قراره باهم ازدواج کنیم باید چیکارکنم اون لهستانه

  • سلام؛ ایشون میتونن برای شما درخواست ویزای ازدواج بدن و مدارکی رو که نشون دهنده ارتباطتون هست رو ارائه بدید. اما راه دیگه هم اینه که یک سفر ترکیه تشریف ببرید و اونجا با هم ازدواج کنید. بعد از اون برگردید ایران و درخواست ویزای پیوست به همسر بدید.

 • سلام ممنون میشم سریع به سوالم پاسخ دهید. من برای دکتری از یکی از دانشگاههای لهستان پذیرش گرفتم. اما هیچ اطلاعی درباره ی مسایل مربوط به ویزا ندارم. منظور از تمکن مالی که ذکر شده چیه؟ آیا شامل دانشجوها هم میشه؟

  • سلام؛
   بله باید تمکن و گردش حساب ارائه بدید.
   منظور از تمکن ، مانده حساب شما و گردش حساب ریز تراکنش هاست.

 • سلام وقتتون بخیر من وهمسر چون دوسال چین بودیم از چین اقدام کردیم برای ویزا لهستان , همسر من از لهستان ویزا کار گرفته بود اما من رو بخاطر کرونا ریجکت کردن گفتن ویزا همراه نمیدهیم , الان همسرم لهستان هست من ایران برگشتم ایا برای گرفتن ویزا چون ریجکت شدم باید ۶ ماه صبر کنم؟

  • سلام؛ در صورت ریجکت شدن از سفارت در حوزه شینگن میتونید بلافاصله مجددا اقدام کنید، ولی بهتره ۶ ماه صبر کنید تا در اقدام مجدد مدارک شما از طرف سفارت دوباره بررسی بشه.

 • سلام
  سفارت الان ویزای همسر یا همراه صادر میکنه؟
  همسر من لهستانه بلو کارت داره. ایا از اونجا باید اقدام کنه یا بیاد اینجا برای درخواست ویزا؟
  مرسی

  • سلام؛ بستگی به زمینه سرمایه گذاری و میزان سرمایه شما داره. ما در زمینه ویزای سرمایه گذاری فعالیت نداریم.

 • سلام؛ اگر برای یک دوره فنی حرفه ای در رشته هتلداری به مدت ۶ ماه پذیرش بگیریم لهستان ، آیا امکان گرفتن ویزا در این اوضاع هست؟ با توجه به سن بالای ۳۰ و مدرک فوق لیسانس.

 • سلام. من حدودا دو سال پیش برای شرکت در یک کنفرانس در لهستان برای ویزا اقدام کردم و متاسفانه ریجکت شد ولی در پاسپورت مهر ریجکتی نزدن فقط گفتند که هتل را که رزرو کردید کنسل شده و برای همین ویزاتون اکی نشده.
  میخواستم بپرسم نباید مهر ریجکتی در پاسپورت میخورد و اینکه برای اقدام کردن برای سایر کشورها باید به این ریجکتی اشاره کنم؟

 • با سلام و خسته نباشید؛ من با خانم مسنی از لهستان از طریق اینترنت آشنا شدم و ایشون دوست دارند من را به کشورشان دعوت کنند (اایشون ۵۶ ساله و مشغول کار و متاهل هستند) و برایم دعوتنامه بفرستند.من کار آزاد و ۵ سال سابقه بیمه و مغازه و جواز کسب دارم.چقدر احتمال اوکی شدن ویزام با دعوتنامه هست؟ممنون

  • سلام؛ ایشون میتونن برای شما دعوتنامه بفرستن و شما رو دعوت کنن. همچنین میتونن با ارئه مدارک شغلی و مالی خودشون، هزینه های سفر شما رو هم متقبل بشن. احتمال ویزا شدن شما با این راه بیشتر میشه، اما صد در صد نمیشه.

 • سلام؛ من تو لهستان کار میکنم، میخواستم بدونم برای خانومم که بیاد برای‌ ۱ ماه اینجا باید از ویزای توریستی استفاده کنم؟ ممنون بابت راهنمایی

  • سلام؛ اگر اقامت ندارید بله. البته در شرایط فعلی امکان اخذ ویزای ویزیتوری لهستان وجود نداره. مگر اینکه از خود لهستان اقدام کنید؛ شاید بشه از این طریق برای ایشون وقت سفارت گرفت.

 • سلام؛ من در کشور لهستان زندگی میکنم و کار میکنم. برای همسرم که ایران هست چه نوع ویزایی باید درخواست بدم؟ میشه راهنمایی کنین؟ ممنونم

 • سلام خسته نباشید. من از یک دانشگاه در لهستان اپلای گرفتم ولی برای گرفتن وقت سفارت که شما گفتید باید ثبت نام کنیم اصلا قسمت مربوط به ثبت نام رو پیدا نمیکنم. آیا سایت سفارت لهستان بسته است و فعلا درخواستی رو بررسی نمیکنند؟؟

 • سلام الان دو روز هستش که سیستم آنلاین وقت دهی سفارت لهستان باز شده و داره یکی یکی وقت میده. آیا این به این معنی هست که شروع به صدور ویزا کرده؟ چون به خاطر کرونا مدتی بسته بود حتی سیستم آنلاین. برای ۲۴ شهریور وقت رسمی گرفتم برای ۱۰ صبح از خود سایت. آیا برم با مدارکم یا اینکه ریسک داره و نرم؟

  • سلام؛ برای چه نوع ویزایی وقت گرفتید؟ کوتاه مدت توریستی؟ اگر تونستید وقت سفارت لهستان رو بگیرید، حتما مراجعه کنید.

  • اگر با کنسول هماهنگ کردید و با ایشان تماس گرفتید برای ویزا ، به سفارت مراجعه نمایید. در غیر اینصورت سفارت لهستان به این صورت ویزا می دهد که برای افراد خاص با شرایط خاص افراد با کنسول تماس گرفته وایشان تنها به مدت ۳۰ دقیقه سیستم را باز می کنند تا فرد ثبت نام آنلاین را انجام بدهند و سپس سایت مجددا بسته می شود. اگر با کنسول هماهنگ نکرده اید احتمالا در زمانی که شما به سایت سر زده اید کنسول محترم فایل را برای فرد دیگری باز کرده اند و اگر شما حتی مراجعه نمایید نه تنها ۸۰ یورو خسارت می بینید بلکه مهر ریجکتی هم احتمالا در پاسپورت شما می خورد و برای دفعات بعد دچار مشکل می شوید.

  • سلام و عرض خسته نباشید؛ یک سوال در مورد مصاحبه سفارت داشتم، به زبان انگلیسی هست این مصاحبه یا به زبان فارسی؟ نوع ویزا توریستی هستش. خیلی ممنون

   • سلام؛ برای ویزای توریستی شما مصاحبه نمیشید. فقط مدارکتون رو تحویل داده و انگشت نگاری خواهید شد.

 • سلام.وقتتون بخیر. میخواستم بدونم در شرایط فعلی به دلیل کرونا آیا لهستان ویزای دانشجویی صادر می کنه یا خیر؟
  و اینکه آیا با پذیرش کالج به افراد بالای ۲۵ سال ویزای تحصیلی داده میشه یا احتمال ریجکت شدن زیاد هست؟

  • سلام؛ در مورد پذیرش که دانشگاه تصمیم میگیره، اما شانس دارید. در مورد صدور ویزا هم باید درخواست خودتون رو از طریق یک ایمیل و با مدارک کامل، به سفارت لهستان ارائه بدید.

 • سلام با خانمی در لهستان میخوام ازدواج کنم دعوتنامه ارسالی از طرف ایشان چند روزه به دستم خواهد رسید و بعد از دریافت دعوتنامه چه مراحلی باید طی شود تا بتوانم به لهستان بروم

  • سلام؛ اینکه کی به دستتون میرسه بستگی به پروازها داره. در شرایط کنونی که تعداد پروازها به شدت کمه، شاید این زمان بیشتر از یک ماه طول بکشه. در مورد اقدامات بعد از دریافت دعوتنامه هم باید وقت سفارت بگیرید، مدارکتون رو ترجمه کنید، و برای مصاحبه تشریف ببرید سفارت.

 • سلام
  چرا گواهی کار در بین موارد مورد نیاز برای ویزا نیست؟

  و چرا هزینه گرفتن ویزای لهستان اینقدر گران هست؟

  اگر شخصی از شیراز بخواد شما کارش رو انجام دهید ..به چه شکل باید با شما در ارتباط باشد؟

  متشکرم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه سفارتخانه‌هایی باز شده؟

در روزهای اخیر، برخی از سفارت‌ها، ارائه خدمات مربوط به اخذ ویزا را از سر گرفته‌اند؛ و برخی از تورهای اروپا هم برای برگزاری مهیا می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید مطالب زیر را دنبال کنید.