سنگاپور در ایران سفارت‌خانه ندارد. شما باید درخواست ویزای خود را یا به صورت آنلاین، یا از طریق یک کارگزار و یا از طریق سفارت سنگاپور در کشورهای همسایه ارائه کنید. ویزای آنلاین سنگاپور در حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان‌بر است و لزومی به ارسال مدارک به سفارت و یا آژانس مسافرتی نیست. برای درخواست ویزای سنگاپور از سفارت نیز لزومی به تعیین وقت سفارت نیست. هزینه درخواست ویزای سنگاپور 188 دلار آمریکا است و برای مدت زمان ۲ ماه نیز معتبر است اما شما فقط می‌توانید تا ۳۰ روز در سنگاپور اقامت داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای سنگاپور

هیچ شرایطی برای اخذ ویزای سنگاپور وجود ندارد. متقاضیان ویزای سنگاپور فقط باید در فرم درخواست ویزای این کشور به افسران ویزا اثبات کنند که توریست هستند و برای پناهنده شدن به سنگاپور سفر نمی‌کنند. تاریخچه سفری متقاضی، شغل ایشان در ایران و مدت زمان اقامت در سنگاپور اثبات کننده توریست بودن شما به افسران ویزا خواهد بود.

مدارک مورد نیاز درخواست ویزای سنگاپور

در صورتی که درخواست ویزای آنلاین سنگاپور داشته باشید، فقط به اسکن از پاسپورت و اسکن یک قطعه عکس ۶x۴ نیاز دارید. (البته در صورت نیاز باید واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت خود را نیز آپلود کنید) اما اگر قصد دارید درخواست خود را به یکی از آژانس‌های مسافرتی ارائه کنید و یا از طریق سفارت سنگاپور اقدام کنید، به مدارک زیر نیاز دارید:

📑 اصل و کپی گذرنامه متقاضی به همراه حداقل ۶ ماه اعتبار

📑 یک قطعه عکس ۶x۴ زمینه سفید (عکس باید برای حداکثر ۶ ماه گذشته باشد)

📑 اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای سنگاپور

📑 آدرس تلفن محل سکونت و محل کار متقاضی

📑 واچر هتل و بلیط رفت و برگشت هواپیما مطابق با تاریخ سفر

📑 رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

هزینه درخواست ویزای سنگاپور

هزینه درخواست ویزای سنگاپور به صورت آنلاین و یا دستی 188 دلار آمریکا می‌باشد. در صورتی که نیاز به اخذ ویزای فوری سنگاپور داشته باشید، باید مبلغ 260 دلار آمریکا پرداخت کنید. اگر درخواست ویزای آنلاین سنگاپور کرده باشید، این هزینه‌ها باید به وسیله مستر کارت و یا کردیت کارت پرداخت شود. (فوری و یا عادی بودن ویزا در مرحله پرداخت هزینه ویزا مشخص می‌شود)

نحوه اقدام برای درخواست ویزای سنگاپور

دو راه در پیش رو دارید:

۱. اقدام به صورت آنلاین:

برای درخواست ویزای سنگاپور به صورت آنلاین، باید به سایت apply.singaporevisa.sg مراجعه کنید. توجه داشته باشید که تمامی اطلاعات را باید در زمان ثبت‌نام وارد کنید. در زمان ثبت‌نام باید فرودگاه مقصد خود را در سنگاپور انتخاب کنید. چرا که ویزای خود را باید در این فرودگاه دریافت کنید. توجه داشته باشید که برای ویزای آنلاین سنگاپور حتما باید مستر کارت و یا کردیت کارت داشته باشید.

۲. اقدام از طریق سفارت و یا آژانس‌های مسافرتی:

اگر از طریق آژانس مسافرتی اقدام کنید، ۱۰۰% ایشان نیز برای شما ویزای آنلاین سنگاپور را اقدام می‌کند! اما اگر بخواهید از طریق سفارت درخواست خود را ارائه کنید، باید به یکی از کشورهای اطراف کنید و درخواست خود را به این سفارت‌خانه ارائه کنید. توجه داشته باشید که برای اقدام از طریق سفارت‌خانه نیازی به تعیین وقت سفارت نیست.

مدت زمان اعتبار ویزای سنگاپور + مدت‌زمان جوابدهی به درخواست ویزای سنگاپور

هریک از انواع ویزای آنلاین و لیبل ویزای سنگاپور برای مدت زمان ۲ ماه معتبر است. اما توجه داشته باشید که فقط ۳۰ روز می‌توانید در سنگاپور اقامت داشته باشید. در صورتی که درخواست ویزای آنلاین سنگاپور داشته باشید، حدود ۳ روز کاری بعد به درخواست شما جواب داده می‌شود. اما اگر ویزای آنلاین و فوری سنگاپور را درخواست، ۱ روز کاری بعد به درخواست شما پاسخ داده می‌شود. درخواست ویزای لیبل سنگاپور نیز در حدود ۱۰ تا ۱۵ روز کاری زمان‌بر می‌باشد.

نگاه کلی به اخذ ویزای سنگاپور

سنگاپور در ایران سفارت‌خانه ندارد و شما باید درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین ارائه کنید. البته که می‌توانید به سفارت سنگاپور در کشورهای همسایه نیز مراجعه کنید اما روش آنلاین، بهترین روش اخذ ویزای سنگاپور است:

  • زمانی که درخواست ویزای آنلاین سنگاپور دارید، ویزا در فرودگاه مقصد به شما ارائه می‌شود و شما با رسید دریافتی از پرتال می‌توانید از کشور خارج شوید.
  • ویزای سنگاپور برای مدت زمان ۲ ماه معتبر خواهد بود اما شما بیشتر از ۳۰ روز نمی‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید. توجه داشته باشید که در حالت عادی ویزای سنگاپور به صورت دبل صادر می‌شود.
  • تنها شرطی که برای اخذ ویزای سنگاپور وجود دارد، اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان می‌باشد. چرا که باید به افسران ویزا ثابت کنید که شما توریست هستید و درخواست پناهندگی نمی‌کنید.
  • در زمان درخواست آنلاین ویزای سنگاپور، فقط به اسکن پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و اسکن عکس ۶x۴ متقاضی با پس زمینه سفید نیاز دارید. توجه داشته باشید که ممکن است مدارک بیشتری از شما درخواست شود.
  • ویزای سنگاپور را می‌توانید به ۲ صورت عادی و فوری درخواست کنید. هزینه درخواست ویزای عادی 188 دلار و ویزای فوری 260 دلار خواهد بود. نوع ویزای عادی و فوری در زمان پرداخت هزینه درخواست ویزا مشخص خواهد شد.
  • در صورتی که تمایل داشته باشید درخواست خود را از طریق سفارت ارائه کنید، نیازی به تعیین وقت سفارت نیست.
  • مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای آنلاین و فوری سنگاپور، ۱ روز کاری و ویزای آنلاین و عادی سنگاپور، ۳ روز کاری خواهد بود. توجه داشته باشید که در صورت ارائه درخواست به سفارت، حدودا ۱۰ تا ۱۵ روز کاری بعد به درخواست شما جواب داده می‌شود.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر